مثبت اندیشی با ان.ال.پی

 ان.ال.پی. چیست؟  تاثیر مثبت اندیشی با ان.ال.پی

ان.ال.پی. یک میانبر برای: «Neuro Linguistic Programming“ بوده و بعنوان «برنامه ریزی عصبی کلامی» به فارسی ترجمه شده است که با استفاده از این قانون و مثبت اندیشی با ان.ال.پی می توانیم ضمیر ناخودآگاهمان را تربیت کنیم.

ان.ال.پی. روش دریافت و چگونگی پردازش اطلاعات در مغز انسان را بررسی می کند و با مثبت اندیشی با ان.ال.پی پردازش مغزمان را می سازیم.

 

مثبت اندیشی با ان.ال.پی

 

تکنیک های ان.ال.پی. با آگاهی به اطلاعات دریافت شده و موجود در مغز و به کار بردن کلام، توانایی ایجاد دگرگونی های دلخواه در این برنامه های مغزی را دارند و مثبت اندیشی با ان.ال.پی میسر می شود.

از مثالی برای شفاف تر شدن این تعریف استفاده می کنیم. بر طبق یکی از یافته های ان.ال.پی. انسانها چیزهایی را که دوست دارند را در ذهن خود خیلی شفاف و روشن و پر رنگ می بینند (پردازش اطلاعات موجود) با مثبت اندیشی با ان.ال.پی تصویر مثبت می سازد .

 

مثبت اندیشی با ان.ال.پی

 

یکی از روش های ان.ال.پی. برای اینکه انسانها در صورت لزوم از چیزی بدشان بیاید و دیگر به آن علاقه ای نداشته باشند (به عنوان مثال یک خوراکی که برای تندرستی زیان دارد) این است که از انسان می خواهند که هنگامی که میل به خوردن آن خوراکی را درخود احساس می کند،

تصویر آن را در ذهن خود کم رنگتر کرده و آن تصویر را تبدیل به یک عکس بی حرکت و سیاه وسفید بکند و با تکنیک مثبت اندیشی با ان.ال.پی وزنشان را کاهش دهند .

 

مثبت اندیشی با ان.ال.پی

 

البته ناگفته نماند که تنها تغییر دادن رنگ تصویر ذهنی برای از دست دادن علاقه کافی نیست. چیزهای دیگری هم هستند که ابتدا باید بررسی شده و پس از آن تغییر کنند.

مثال ذکر شده تنها برای دادن یک دید کلی و دریافت بهینه مفهوم ان.ال.پی.می باشد و اینکه مثبت اندیشی با ان.ال.پی بسیار موثر است.

 

مثبت اندیشی با ان.ال.پی

 

ویژگی های تکنیک های ان.ال.پی (مثبت اندیشی با ان.ال.پی).

 

ان.ال.پی. از تکنیک ها و روند های زیادی تشکیل شده است که از ویژگی های بارز همه آنها می توان:

 

آسان بودن برای یادگیری و به کار بردن آن، کارکردن سریع، و پاسخ گویی فوری را نام برد.

در کنار این ویژگی های یاد شده:شما نباید تراپیست باشید تا توانایی استفاده از این تکنیک ها را داشته باشید، شما همچنین توانایی به کار بردن آنها را برای خود و همچنین برای دیگران دارید (مثبت اندیشی با ان.ال.پی).

مثبت اندیشی با ان.ال.پی

 

ان.ال.پی. چگونه به شما کمک خواهد کرد تا  مثبت اندیشی با ان.ال.پی را انجام دهید؟

 

مغز ما اطلاعات را از دو جا دریافت می کند، از محیط اطراف و از  درون خودمان.

اطلاعات محیط اطراف از طریق حواس پنج گانه دریافت می شوند و اطلاعات درونی ما فکرها و احساسات ما هستند.

اطلاعات دریافت شده از محیط بیرون و درون، ابتدا- پیش از هر چیز- در مغز ما پردازش می شوند، سپس ما به آن اطلاعات دریافت شده که پردازش شده است واکنش نشان می دهیم، واکنش های (رفتاری، فکری، احساسی) پس ما باید محیط مثبتی برای خود انتخاب کنیم.

 

مثبت اندیشی با ان.ال.پی

 

پس این دریافته های محیطی و درونی ما هستند که تصمیم گیری و سرانجام رفتار ما را تعیین می کنند.

بنابراین برای عوض کردن هر رفتار و واکنش ناخواسته ای خواه احساس آرامش به جای احساس تنش، در وهله نخست آگاه بودن به چگونگی دریافت اطلاعات، سپس چگونگی پردازش اطلاعات در مغز ما دارای اهمیت ویژه ای می باشد و کمک به مثبت اندیشی با ان.ال.پی می شود .

 

مثبت اندیشی با ان.ال.پی

 

نکته قابل توجه و حائز اهمیتی که دانشمندی بنام بنجامین لیبت  در اوایل سال ۱۹۸۰ میلادی کشف کرد این بود که تصمیم ها ابتدا در مغز ما گرفته می شوند و سپس ما به آن ها آگاه شده و بطور خودکار آن تصمیم هایی که در مغز ما و پیش از آگاه بودن ما به آنها گرفته شده اند، را اجرا می کنیم.

 

مثبت اندیشی با ان.ال.پی

تجربه علمی بنجامین لیبت وجود اراده آزاد را تا به امروزه تحت پرسش قرار داده است.

لیبت آزمایش خود را با توجه به امکانات تکنیکی آن زمان که چیزی بیش از یک دستگاه الکترو مغز نگاری نبود انجام داد، این آزمایش به سبب اهمیت آن تا به امروزه با به کار بردن مدرن ترین دستگاه ها بارها تکرار شده و نتیجه همیشه همان بوده است:

 

مثبت اندیشی با ان.ال.پی

 

این برنامه های موجود در مغز ما هستند که رفتار و واکنش ما را تعیین می کنند! با بیان ساده تر هنگامی که اطلاعات به مغز می رسند، مغز بطور خودکار یکسری از برنامه های موجود در خود را اجرا می کند و ما واکنش تعیین شده توسط مغز را بدون فکر کردن انجام می دهیم.

 

مثبت اندیشی با ان.ال.پی

 

این بخاطر سرعت زیاد مسیرهای عصبی در مغز است و آنها بسیار سریعتر از آنچه که ما بتوانیم به طور آگاهانه فکر کنیم و زمانی برای تصمیم گرفتن داشته باشیم، کار می کنند.

به همین دلیل است که نام برای این فرآیند، ناخودآگاهانه است.

 

مثبت اندیشی با ان.ال.پی

مغز اجرای برنامه موجود در خود را در ۸ تا ۴۰ میلی ثانیه  تمام می کند و واکنش ما را نسبت به اطلاعات دریافت شده برمی گزیند .

ما برای فکر کردن و تصمیم گرفتن نیاز به زمانی بیشتر داریم. اینکه ما آگاهانه چه می خواهیم، دیگر مهم نیست و نقش بازی نمی کند.

 

مثبت اندیشی با ان.ال.پی

 

البته این مسئله برای ادامه حیات موجود زنده لازم و ضروری است. به  لحظه ای فکر کنید که در میان خیابان هستید و یک کامیون بزرگ با سرعت زیادی به شما نزدیک می شود، آیا فرصتی برای فکر کردن در باره واکنش خود دارید؟ اگر شما بی درنگ از جاده به کناری نروید و در باره واکنش خود فکر کنید چه اتفاقی خواهد افتاد؟

 

 

مثبت اندیشی با ان.ال.پی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *