مطالب جالب درمورد تاثیر هیپنوتیزم که نمیدانستید

مطالب جالب درمورد تاثیر هیپنوتیزم که نمیدانستید

_ بهترین راه کشف بازتابها و واکنش‌های افراد و تاثیر هیپنوتیزم است، به محض کشف علت از طریق تاثیر هیپنوتیزم ، بازتابهای شرطی شکسته می‌شود و با از بین رفتن آنها بیمار بهبود می‌یابد.

_ دکتر فولگس بر این باور بود که تاثیر هیپنوتیزم هم ایجاد بازتاب می‌کند و هم بازتابهای قبلی و منفی را از بین می‌برد. پریشانی‌هایی که در اثر بازتابها و واکنش‌ها بوجود آمده باشند، تنها راه از بین بردن آنها ایجاد بازتابهای جدید از طریق هیپنوتیزم می‌باشد.

تاثیر هیپنوتیزم

 

_ بوسیله تاثیر هیپنوتیزم می‌توان بسیاری از ناراحتی‌های فکری و اختلالات روانی را معالجه کرد.

 

تاثیر هیپنوتیزم

 

_ بیماری‌هایی مثل سر درد ، تنگی نفس ، بی‌خوابی ، نگرانی و اندوه ، اختلالات سوء هاضمه ، برخی ناراحتی‌های قلبی ، ترس ، اضطراب ، آشفتگی ، افسردگی ، ناامیدی ، دلسردی ، اکثر بیماری‌های جسمی، عادات و رفتار ناخوشایند و بیماری‌هایی که منشا عصبی و درمانی داشته باشند، قابل درمان هستند.

 

تاثیر هیپنوتیزم

 

_ انواع عادت‌های بد و ناپسند که از ضمیر ناخودآگاه ناشی می‌شود، به کمک تاثیر هیپنوتیزم قابل درمان هستند.

_ انواع بیماری‌های جنسی ، لاغری ، ترک سیگار ، ریزش موی سر و… به کمک تاثیر هیپنوتیزم قابل درمانند.

_ تاثیر هیپنوتیزم ابزار نیرومندی برای از بین بردن غم اندوه و نگرانی و ایجاد نشاط و شادمانی است.

 

تاثیر هیپنوتیزم

 

_ در تاثیر هیپنوتیزم ، فرد در حالت خواب نیست و تمرکز بسیار بالایی دارد و توجهش به کلی از سایر مسائل قطع می‌شود.

_ تاثیر هیپنوتیزم می‌تواند قدرت تفکر ، تخیل و حافظه را تقویت کرده و شخص را قادر به بهره برداری از ظرفیت بیشتری از مغزش نماید.

_ هیپنوتیزم می‌تواند آرامشی در درون پرتلاطم بیماران بوجود آورد و آنها را از بی‌خوابی و ناراحتی عصبی که اغلب با بیماری‌ها همراه است، نجات دهد.

 

 

تاثیر هیپنوتیزم

 

_ هیپنوتیزم بهترین داروی زیبایی و حافظ جوانی است، و تنها داروی روانی است که از داخل اثر می‌گذارد.

_ هیپنوتیزم به تنهایی نه سودمند است و نه مضر ، آنچه آن را سودمند یا مضر می‌کند، طرز استفاده از آن است.

_ %۹۵ افراد را می‌توان هیپنوتیزم کرد، اما برخی از اینها دیر و برخی دیگر زودتر به خواب می‌روند، فقط ۵% افراد هستند که بدلیل عدم تمرکز حواس ، قادر نیستند تحت هیپنوتیزم قرار گیرند.

 

تاثیر هیپنوتیزم

 

_ ارزش هیپنوتیزم در این است که به کمک آن می‌توان افکار منفی را از ذهن و ضمیر ناخودآگاه سوژه پاک کرد و او را وادار به انجام اعمال مثبت و مفید نمود.

_ هر چند عادت‌های زشت و ناپسند و یا برخی بیماری‌ها را می‌توان با هیپنوتیزم از بین برد، اما به هیچ وجه صفات ارثی یک فرد را نمی‌توان با هیپنوتیزم تغییر داد.

 

تاثیر هیپنوتیزم

 

_ “فکر” نقش مهمی در هیپنوتیزم بازی می‌کند. بوسیله کنترل فکر است که عامل قادر به تغییر روحیات معمول است. بخش عمده‌ای از افکار انسان حاصل افکارش است. ضعف یا قدرت افکار انسان است که او را خوشبخت و یا بدبخت می‌سازد.

 

تاثیر هیپنوتیزم

 

_ هیپنوتیزم حداقل دو فایده دارد.

 

اول اینکه در درمان برخی از بیماریها مفید است.
دوم اینکه روح انسان را برای مبارزه با مشکلات زندگی آماده‌تر می‌سازد.

 

تاثیر هیپنوتیزم

 

_ برای ایجاد هیپنوتیزم ، هیپنوتیزم کننده علاوه از اینکه استادی خبره ، صبور و با حوصله باشد، از لحاظ روانشناسی احوال روحی و روانی و جسمی سوژه را مد نظر قرار دهد و در مورد خواب کردن هر یک از آنها از شیوه های ویژه و ابتکاری استفاده نماید.

 

تاثیر هیپنوتیزم

 

_ هیپنوتیزم راه دراز درمان بیماریهای روانی را کوتاه می‌کند، مشروط بر اینکه درمان توسط فردی متخصص صورت گیرد.

_ هرچند در اعمال جراحی کوچک ، فنون هیپنوتیزم برای بی‌حسی انجام می‌پذیرد، اما در اعمال جراحی مهم نمی‌توان بر هیپنوتیزم اعتماد کرد، زیرا امکان دارد در ضمن انجام جراحی ، بیمار دچار تحریکات عصبی شدید شده و علی رغم تلاش‌های عامل از خواب هیپنوتیزم بیدار شود و جراحی را در موقعیت خطرناکی قرار دهد.

 

 

تاثیر هیپنوتیزم

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *