چاکرا

چاکرا به باور آیین هندوها به مراکز انرژی در بدن انسان گفته می‌شود. چاکرا یا شاکرا در وجود هر موجود زنده‌ای قرار دارد حتی گیاهان. این  منابع انرژیها به عبارتی شریان‌های حیات می‌باشند.

 

چاکرا

انواع چاکرا :

اول بریم سراغ چاکرای ریشه همون چاکرای اول در انتهای ستون فقرات قرار گرفته و به رنگ قرمز می باشد در پیوند با زمین ،فعالیت های بدنی ، اعتماد به نفس و هویت می باشد کانی های موثر با این چاکرا کوارتز دودی، گارنت قرمز،هماتیت،سنگ یشم قرمز و عقیق سیاه می باشد

 

چاکرا

 

چاکرا دوم یا چاکرای خاجی که زیر ناف قرار دارد به رنگ نارنجیست و مرتبط با سکس است. خلاقیت عشق و شور و ویژگی های شخصی هر فرد مرتبط با این قسمت است کانی هایی که سبب رشد این چاکرا هستند کهربا، عقیق جگری ، کلسیت نارنجی ، چشم ببر و گلدستون می باشند

 

چاکرا

 

چاکرای شبکه خورشیدی یا چاکرای سوم بین ناف و دیافراگم قرار دارد و رنگ آن زرد است شجاعت ، افتخار، مهربانی و پذیرش مسئولیت نسبت به دیگران با این قسمت کنترل می شود بلورهای شفابخش این چاکرا سیترین ،ژاد زرد ، کوارتز روتیل دار و پیریت می باشد

 

چاکرا

 

چاکرای قلب یا چاکرای چهارم در مرکز قفسه سینه قرار دارد و رنگ آن صورتی یا سبز است این قسمت باعث می شود شما از دریچه قلب به پیرامون خود نگاه دید (در قلب زندگی کنید) و سریع ترین راه برای بهبودی را پیدا کنید این چاکرا را با کانی های آمازونیت، عقیق سبز ،زمرد، دلربا، کلسیت سبز و کوارتز صورتی باز کنید

 

چاکرا

 

چاکرا پنجم یا چاکرای گلو که در بالای جناغ سینه در محل گلو قرار دارد و کانی های آبی موثر بر آن است این قسمت در ارتباط با ترویج حقیقت تشویق و ترغیب ارتباطات و زندگی توام باصداقت می باشد. آنجلیت ،کیانیت، سودالیت،آپاتیت کانی های موثر بر آن است و اکوآمارین

 

چاکرا

 

چاکرای شششم چشم سوم به رنگ بنفش است که به شما در شهود کاوش درون خویشتن داری کمک می کند یاقوت ارغوانی ،فلوریت ، یولیت و چارولیت و انجیلیت سبب تعادل این چاکرا می گردد

 

چاکرا

 

چاکرای آخر در فرق سر قرار دارد به رنگ ارغوانیست و در ارتباط با معنویت و روح می باشد توزیع انرژی در سراسر بدن، مدیتیشن عمیق و تمرکز عمیق را سبب می شود برای این قسمت کانی های آمیتیس (یاقوت ارغوانی) کوارتز بی رنگ(در کوهی) لپیدولیت عقیق آبی و آمترین کاربرد دارد.

 

چاکرا

 

ارتباط بین افکار و چاکراها :

انرژی های بلوکه شده می شود افکار و ذهنیات منفی، اگر انرژی جاری نباشد افکاری به وجود می آورد که عبارتند از :

انرژی بلوکه شده در چاکرا اول : افکار حول وحوش مسایل جنسی می چرخد .

اگر انرژی در چاکرا دوم بلوکه شود احساس دلهره و تشویش که همان ریشه ترس است اتفاق می افتد .

 

چاکرا

 

چاکرا سوم : افکاری که احساس نیاز و جدایی در آن است.

چاکرا چهارم : افکاری که صرف محکوم کردن دیگران می باشد.

چاکرا پنجم : ذهنی که در آن احساس پوچی ، تنفر و… است و چیزی انسان را ارضا نمی کند.

 

چاکرا

 

چاکرا ششم : افکاری حول و حوش شک ، تردید و بدبینی .

چاکرا هفتم : افکاری که در آن احساس حقارت اتفاق می افتد و خودبه خود کفر را به وجود می آورد .

 

چاکرا

 

‍ چگونه انرژی چاکراه ها رو افزایش دهیم

 

* چاکرای سر با عبادت و مدیتیشن ، این چاکرا با کفر و شرک آسیب میبیند .

* چاکرای چشم سوم با تواضع ، این چاکرا با تکبر آسیب میبیند.

 

چاکرا

 

* چاکرای گلو با سخنان نیکو و آگاهی بخشی انسانها ، این چاکرا با دروغ و تهمت و سخنان ناپسند آسیب میبیند .

* چاکرای قلب با محبت و عشق انرژی اش افزایش میابد ، این چاکرا با حسادت و نفرت آسیب میبیند.

* چاکرای خورشیدی با کم خوری و قناعت و آرامش انرژی اش افزایش میابد و با حرص و مال حرام و پرخوری آسیب میبیند ‌.

 

چاکرا

 

* چاکرای خاجی با فعالیت و ورزش انرژی اش افزایش میابد ، این چاکرا با تنبلی آسیب میبیند.

* چاکرای اول با پاکدامنی و همینطور بخشش و انفاق انرژی اش افزایش میابد ، روابط نامشروع به این چاکرا آسیب میزند‌.

 

چاکرا

 

برای باز کردن قفل های چاکراها دو راه اصلی وجود دارد :

راه اول : این است که چاکراها را در معرض انرژی هایی قرار دهیم که با هر یک از آنها از نظر ساختاری هماهنگی دارد و با امواج طبیعی از قفل ها آزاد می شود.

 

چاکرا

 

اینچنین انرژی هایی می توانند در رنگهای شاد و ساده (رنگ درمانی)، در جواهرات و کریستالها و سنگها (سنگ درمانی) و در صداها (صوت درمانی ) و روغنهای عطری و مواد طبیعی (روغن درمانی) وجود داشته باشند و به ما کمک قابل توجهی کنند.

 

چاکرا

 

به محض اینکه فرکانسها در جریان پیدا می کنند، که عموما بالاتر و خالص تر از ارتعاشاتی است که هم اکنون در چاکرا ها جریان دارد، آنها شروع می کنند به مرتعش شدن؛ سریعتر فرکانسهای آرامتر و قفل ها گام به گام از بین می روند.

 

چاکرا

 

در این مقطع انرژی های حیاتی جدید می تواند توسط مراکز انرژی جذب شده و بدون مانع از کالبدها بگذرند. کالبدها شارژ شده و چاکراها شارژ شده بدن، ذهن و روح به طپش در می آیند و سلامتی اتفاق می افتد.

 

چاکرا

 

وقتی انرژی های سد شده در خلال این پاکسازی و تزکیه آزاد می شوند، محتویات آنها یکبار دیگر وارد سیستم آگاهی ما می شوند

می توانیم بار دیگر همان احساساتی را که باعث بسته شدن در اولین مکان شده بود تجربه کنیم. ترسها، خشمها، کینه ها، دردها و بیماریهای جسمی روانی همگی ممکن است قبل از پاک شدن کامل، برای آخرین بار نمایان شوند.

 

چاکرا

 

این حالات بدی مانند احساس نا آرامی و تندخویی و خستگی شدید را بوجود می آورد. بسیاری تحمل آنها را ندارند. تحمل لازم برای محل پاکسازی و متاسفانه با این عمل به سیر قهقرایی برمی گردند.

 

چاکرا

 

راه دوم : گره ها و قفلهای سیستم انرژی ما فقط زمانی باز می شوند که پیشرفت مان اجازه دهد که نگاهی به تمام قسمت های سرکوب شده و دوست نداشتنی خود بیندازیم و آنها را با مدیتیشن و عشق رهایشان کنیم. یادتان باشد چاکرای قلب مرکزیت سیستم انرژی و تمامی چاکراهاست .

 

 

چاکرا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *